Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patrik

24. 3. 2010

Americký herec Partick Swayze zemřel  ve věku 57 let na rakovinu slinivky.

"Patrick Swayze odešel v tichosti, obklopen rodinou. Zemřel poté, co 20 měsíců bojoval se svojí nemocí," Navzdory své nemoci se rozhodl natočit detektivní televizní seriál s názvem The Beast, který se v televizi objevil na začátku letošního roku.

Patrick Swayze se narodil v roce 1952 v Houstonu. Hrál v komediích, dramatech, ve filmu Youngblood ztělesnil i hokejistu. Jeho neslavnější rolí se ale stal taneční instruktor Johnny Castle v hudebním filmu Hříšný tanec z roku 1987.

Další role ztvárnil také ve filmu Duch, kde se objevil po boku hereček Demi Mooreové a Whoopi Goldbergové. Snímek se stal navzdory očekávání tvůrců velmi populární a po celém světě vydělal více než 214 milionů dolarů. Skladba She's Like the Wind, jejímž spoluautorem je Swayze, se objevila na filmovém soundtracku a umístila se na třetí příčce americké popové hitparády.

Do hlavní role byl Swayze obsazen i v kriminálním filmu Bod zlomu, v dramatu Poslední tanec, thrilleru Černý pes nebo v komedii Táta lump.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Patrik

(Jaruša, 8. 9. 2012 14:43)

Byl to nejlepší herec, kterého jsem uznávala, protože měl srdce na pravém místě, škoda, že tak brzy odešel, bylo mě to hrozně líto, stále na něj vzpomínám